DAF EcoDrive+

Więcej o DAF ECODRIVE+

Na czym polega szkolenie?

DAF ECODRIVE+ powstało z myślą o kierowcach zawodowych, których umiejętności mają ogromny wpływ na wyniki firm transportowych, zarówno pod względem wizerunku i zadowolenia klienta, jak i rentowności oraz bezpieczeństwa.

DAF ECODRIVE+ zajmuje się zagadnieniami praktycznymi, pozwalającymi na maksymalizację osiągów pojazdu, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Podstawowe elementy szkolenia dotyczą ograniczenia poziomu zużycia paliwa, minimalizacji czasu przestoju wynikającego z nadmiernego zużycia pojazdów oraz zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy oraz ładunku.

Najlepiej uczymy się poprzez działanie, podczas kursu nie wystarczy słuchać – tu trzeba działać! Szkolenie rozpoczynamy jazdą ciężarówką z jednym lub dwoma uczestnikami szkolenia po dokładnie zaplanowanej trasie. Możliwość zaobserwowania kolegi przy pracy jest naprawdę pouczającym doświadczeniem. Jednak podstawowe znaczenie ma uświadomienie sobie własnych nawyków – reakcja kierowcy to jeden z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo.

Następnym krokiem jest wyjaśnienie kierowcom podstawowych zagadnień dotyczących ekonomicznej jazdy, ilustrowane stosownymi przykładami. Po części teoretycznej wracamy na znaną już trasę, jednak tym razem zadanie kierowcy polega na praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy teoretycznej – oczywiście przy aktywnym udziale instruktora, który teraz zna mocne i słabe punkty kierującego.

Dlaczego szkolenia DAF EcoDrive?

Masz gwarancje, że zostaną one przeprowadzone profesjonalnie i rzetelnie. Trenerzy to osoby, które mają doświadczenie w jeździe różnymi typami ciągników siodłowych w różnych warunkach. DAF ECODRIVE+ to wiedza jak prowadzić pojazd wykorzystując optymalnie różne rozwiązania wspomagające jazdę, przede wszystkim to praktyczna wiedza z zakresu ekonomicznej i bezpiecznej jazdy oparta o wieloletnie doświadczenie marki DAF jako producenta pojazdów ciężarowych i dostawczych.